LONGINES WORLD'S BEST RACEHORSE RANKINGS 2013

Ranking Rating Cat Surface Horse Age YOF Sex Owner Trainer Trained Position Race Status Dist Run Date
1 130 S T BLACK CAVIAR (AUS) 6 2006 M G K Wilkie, Mrs K J Walkie, Werrett Bloodstock Pty Ltd,C H Madden,Mrs J Madden, Mrs P A Hawkes, D M Peter G Moody AUS 1 BLACK CAVIAR LIGHTNING G1 1000 AUS 16 Feb
1 130 S T BLACK CAVIAR (AUS) 6 2006 M G K Wilkie, Mrs K J Walkie, Werrett Bloodstock Pty Ltd,C H Madden,Mrs J Madden, Mrs P A Hawkes, D M Peter G Moody AUS 1 DARLEY T.J. SMITH G1 1200 AUS 13 Apr
1 130 L T TREVE (FR) 3 2010 F HE Sheikh Joaan Bin Hamad Al Thani Mme C Head-Maarek FR 1 QATAR PRIX DE L'ARC DE TRIOMPHE G1 2400 FR 6 Oct
3 129 L T ORFEVRE (JPN) 5 2008 H Sunday Racing Co Ltd Yasutoshi Ikee JPN 1 ARIMA KINEN (The Grand Prix) G1 2500 JPN 22 Dec
3 129 M T WISE DAN (USA) 6 2006 G Morton Fink Charles Lopresti USA 1 RICOH WOODBINE MILE G1 1600 CAN 15 Sep
5 128 S T LORD KANALOA (JPN) 5 2008 H Lord Horse Club Takayuki Yasuda JPN 1 LONGINES HONG KONG SPRINT G1 1200 HK 8 Dec
5 128 L T NOVELLIST (IRE) 4 2009 C Dr Christoph Berglar Andreas Wohler GER 1 KING GEORGE VI & QUEEN ELIZABETH (sponsored by BETFAIR) G1 2400 GB 27 Jul
7 125 I A ANIMAL KINGDOM (USA) 5 2008 H Arrowfield Stud & Team Valor Graham Motion USA 1 DUBAI WORLD CUP (sponsored by EMIRATES AIRLINE) G1 2000 UAE 30 Mar
7 125 I D MUCHO MACHO MAN (USA) 5 2008 H Reeves Thoroughbred Racing Kathy Ritvo USA 1 BREEDERS' CUP CLASSIC G1 2000 USA 2 Nov
7 125 M T OLYMPIC GLORY (IRE) 3 2010 C HE Sheikh Joaan Bin Hamad Al Thani Richard Hannon GB 2 PRIX DU HARAS DE FRESNAY-LE-BUFFARD JACQUES LE MAROIS G1 1600 FR 11 Aug
7 125 M T OLYMPIC GLORY (IRE) 3 2010 C HE Sheikh Joaan Bin Hamad Al Thani Richard Hannon GB 1 QIPCO QUEEN ELIZABETH II G1 1600 GB 19 Oct
7 125 M T TORONADO (IRE) 3 2010 C HE Sheikh Joaan Bin Hamad Al Thani Richard Hannon GB 1 QIPCO SUSSEX G1 1600 GB 31 Jul
11 124 I T AL KAZEEM (GB) 5 2008 H D J Deer Roger Charlton GB 1 CORAL- ECLIPSE G1 2006 GB 6 Jul
11 124 M T AMBITIOUS DRAGON (NZ) 6 2006 G Johnson Lam Pui Hung & Anderson Lam Hin Yue Tony Millard HK 1 QUEEN'S SILVER JUBILEE CUP HK G1 1400 HK 17 Mar
11 124 M T DAWN APPROACH (IRE) 3 2010 C Godolphin Jim Bolger IRE 1 QIPCO 2000 GUINEAS G1 1600 GB 4 May
11 124 M T DAWN APPROACH (IRE) 3 2010 C Godolphin Jim Bolger IRE 1 ST JAMES'S PALACE G1 1600 GB 18 Jun
11 124 M T DAWN APPROACH (IRE) 3 2010 C Godolphin Jim Bolger IRE 2 QIPCO SUSSEX G1 1600 GB 31 Jul
11 124 I T DECLARATION OF WAR (USA) 4 2009 C Mrs John Magnier, Michael Tabor, Derrick Smith & Joseph Allen Aidan O'Brien IRE 1 JUDDMONTE INTERNATIONAL G1 2080 GB 21 Aug
11 124 I D DECLARATION OF WAR (USA) 4 2009 C Mrs John Magnier, Michael Tabor, Derrick Smith & Joseph Allen Aidan O'Brien IRE 3 BREEDERS' CUP CLASSIC G1 2000 USA 2 Nov
11 124 M T FARHH (GB) 5 2008 H Godolphin Saeed Bin Suroor GB 1 JLT LOCKINGE G1 1600 GB 18 May
11 124 I T FARHH (GB) 5 2008 H Godolphin Saeed Bin Suroor GB 1 QIPCO CHAMPION G1 2000 GB 19 Oct
11 124 M D FORT LARNED (USA) 5 2008 H Janis R Whitham Ian Wilkes USA 1 STEPHEN FOSTER H. G1 1800 USA 15 Jun
11 124 I D GAME ON DUDE (USA) 6 2007 G Diamond Pride LLC, Lanni Family Trust, B. Schiappa & Mercedes Stable Bob Baffert USA 1 SANTA ANITA H. G1 2000 USA 2 Mar
11 124 I A GAME ON DUDE (USA) 6 2007 G Diamond Pride LLC, Lanni Family Trust, B. Schiappa & Mercedes Stable Bob Baffert USA 1 HOLLYWOOD GOLD CUP H. G1 2000 USA 6 Jul
11 124 I A GAME ON DUDE (USA) 6 2007 G Diamond Pride LLC, Lanni Family Trust, B. Schiappa & Mercedes Stable Bob Baffert USA 1 PACIFIC CLASSIC G1 2000 USA 25 Aug
11 124 L T GOLD SHIP (JPN) 4 2009 C Eiichi Kobayashi Naosuke Sugai JPN 1 TAKARAZUKA KINEN G1 2200 JPN 23 Jun
11 124 L T INTELLO (GER) 3 2010 C Wertheimer & Frere Andre Fabre FR 3 QATAR PRIX DE L'ARC DE TRIOMPHE G1 2400 FR 6 Oct
11 124 L T MAGICIAN (IRE) 3 2010 C Michael Tabor, Derrick Smith & Mrs John Magnier Aidan O'Brien IRE 1 BREEDERS' CUP TURF G1 2400 USA 2 Nov
11 124 I T MILITARY ATTACK (IRE) (ex Rave) 5 2008 G Mr & Mrs Steven Lo Kit Sing John Moore HK 1 AUDEMARS PIGUET QEII CUP G1 2000 HK 28 Apr
11 124 I T MILITARY ATTACK (IRE) (ex Rave) 5 2008 G Mr & Mrs Steven Lo Kit Sing John Moore HK 1 SINGAPORE AIRLINES INTERNATIONAL CUP G1 2000 SIN 19 May
  124 M D MUCHO MACHO MAN (USA) 5 2008 H Reeves Thoroughbred Racing Kathy Ritvo USA 1 AWESOME AGAIN G1 1800 USA 29 Sep
11 124 L T ST NICHOLAS ABBEY (IRE) 6 2007 H Derrick Smith, Mrs John Magnier & Michael Tabor Aidan O'Brien IRE 1 DUBAI SHEEMA CLASSIC (presented by LONGINES) G1 2410 UAE 30 Mar
11 124 L T ST NICHOLAS ABBEY (IRE) 6 2007 H Derrick Smith, Mrs John Magnier & Michael Tabor Aidan O'Brien IRE 1 INVESTEC CORONATION CUP G1 2409 GB 1 Jun
11 124 I D WILL TAKE CHARGE (USA) 3 2010 C Willis D Horton D Wayne Lukas USA 2 BREEDERS' CUP CLASSIC G1 2000 USA 2 Nov
24 123 I T CIRRUS DES AIGLES (FR) 7 2006 G Jean-Claude-Alain Dupouy Mme C Barande-Barbe FR 1 QATAR PRIX DOLLAR G2 1950 FR 5 Oct
24 123 I T CIRRUS DES AIGLES (FR) 7 2006 G Jean-Claude-Alain Dupouy Mme C Barande-Barbe FR 2 QIPCO CHAMPION G1 2000 GB 19 Oct
24 123 I T JUST A WAY (JPN) 4 2009 C Akatsuki Yamatoya Naosuke Sugai JPN 1 TENNO SHO (AUTUMN) G1 2000 JPN 27 Oct
24 123 M T MOONLIGHT CLOUD (GB) 5 2008 M George Strawbridge Freddie Head FR 1 PRIX DU HARAS DE FRESNAY-LE-BUFFARD JACQUES LE MAROIS G1 1600 FR 11 Aug
24 123 M T MOONLIGHT CLOUD (GB) 5 2008 M George Strawbridge Freddie Head FR 1 QATAR PRIX DE LA FORET G1 1400 FR 6 Oct
24 123 M T POINT OF ENTRY (USA) 5 2008 H Phipps Stable & Stronach Stables Claude McGaughey III USA 1 GULFSTREAM PARK TURF H. G1 1800 USA 9 Feb
24 123 I T THE FUGUE (GB) 4 2009 F Lord Lloyd-Webber John Gosden GB 1 RED MILLS IRISH CHAMPION G1 2000 IRE 7 Sep
  123 M D WILL TAKE CHARGE (USA) 3 2010 C Willis D Horton D Wayne Lukas USA 1 CLARK H G1 1800 USA 29 Nov
29 122 M T ALL TOO HARD (AUS) 3 2009 C Vinery Stud, Kia-Ora Stud et al Michael, Wayne & John Hawkes AUS 1 CATHAY PACIFIC FUTURITY G1 1400 AUS 23 Feb
29 122 M T ATLANTIC JEWEL (AUS) 5 2008 M Coolmore Syndicate, L M Macri et al Mark Kavanagh AUS 1 NZ BLOODSTOCK MEMSIE G1 1400 AUS 31 Aug
29 122 I T ATLANTIC JEWEL (AUS) 5 2008 M Coolmore Syndicate, L M Macri et al Mark Kavanagh AUS 1 CATHAY PACIFIC CAULFIELD G1 2000 AUS 12 Oct
29 122 M T MAXIOS (GB) 5 2008 H Niarchos Family Jonathan Pease FR 1 QATAR PRIX DU MOULIN DE LONGCHAMP G1 1600 FR 15 Sep
29 122 I T MUKHADRAM (GB) 4 2009 C Hamdan Al Maktoum William Haggas GB 2 PRINCE OF WALES'S G1 2000 GB 19 Jun
29 122 I T OCEAN PARK (NZ) 5 2008 H A Wong, S Yan & G Hennessy Gary Hennessy NZ 1 LINDAUER NEW ZEALAND G1 2000 NZ 9 Mar
29 122 S T PIERRO (AUS) 3 2009 C G Kolivos & Mrs D Kolivos Gai Waterhouse AUS 1 CELLARBRATIONS CANTERBURY G1 1300 AUS 23 Mar
29 122 I T RELIABLE MAN (GB) 5 2008 H Fair Salinia Ltd, R A & J E Ferguson Partnership et al Chris Waller AUS 1 SANTOS COFFEE QUEEN ELIZABETH G1 2000 AUS 27 Apr
29 122 I D RON THE GREEK (USA) 6 2007 H Brous Stable, Wachtel Stable, Jack T Hammer & Gary Barber William I Mott USA 1 JOCKEY CLUB GOLD CUP G1 2000 USA 28 Sep
29 122 I T RULER OF THE WORLD (IRE) 3 2010 C Mrs John Magnier, Michael Tabor, Derrick Smith Aidan O'Brien IRE 3 QIPCO CHAMPION G1 2000 GB 19 Oct
38 121 M D BEHOLDER (USA) 3 2010 F Spendthrift Farm LLC Richard E Mandella USA 1 BREEDERS' CUP DISTAFF G1 1800 USA 1 Nov
38 121 E T FENOMENO (JPN) 4 2009 C Sunday Racing Co Ltd Hirofumi Toda JPN 1 TENNO SHO (SPRING) G1 3200 JPN 28 Apr
38 121 M T GLORIOUS DAYS (AUS) 6 2007 G Tom Brown's Syndicate John Size HK 1 LONGINES HONG KONG MILE G1 1600 HK 8 Dec
38 121 L T INDY POINT (ARG) 4 2009 C Gus-May-Fer Richard E Mandella USA 3 BREEDERS' CUP TURF G1 2400 USA 2 Nov
38 121 I T IT'S A DUNDEEL (NZ) (ex Dundeel) 3 2009 C A I Craig, Mrs W A Craig et al Murray Baker NZ 1 M J BALE ROSEHILL GUINEAS G1 2000 AUS 30 Mar
38 121 L T IT'S A DUNDEEL (NZ) (ex Dundeel) 3 2009 C A I Craig, Mrs W A Craig et al Murray Baker NZ 1 DAVID JONES AUSTRALIAN DERBY G1 2400 AUS 13 Apr
38 121 L T KIZUNA (JPN) 3 2010 C Shinji Maeda Shozo Sasaki JPN 4 QATAR PRIX DE L'ARC DE TRIOMPHE G1 2400 FR 6 Oct
38 121 S T LETHAL FORCE (IRE) 4 2009 C Alan G Craddock Clive Cox GB 1 DIAMOND JUBILEE G1 1200 GB 22 Jun
38 121 S T LETHAL FORCE (IRE) 4 2009 C Alan G Craddock Clive Cox GB 1 DARLEY JULY CUP G1 1200 GB 13 Jul
38 121 M T OBVIOUSLY (IRE) 5 2008 G Anthony Fanticola & Joseph Scardino Mike R. Mitchell USA 1 SHOEMAKER MILE G1 1600 USA 26 Jun
38 121 I T PASTORIUS (GER) 4 2009 C Stall Antanando Mario Hofer GER 1 PRIX GANAY G1 2100 FR 28 Apr
47 120 I T AKEED MOFEED (GB) 4 2009 C Pan Sutong Richard Gibson HK 1 LONGINES HONG KONG CUP G1 2000 HK 8 Dec
47 120 S T EPAULETTE (AUS) 3 2009 C Sheikh Mohammed Peter Snowden AUS 2 DARLEY T.J. SMITH G1 1200 AUS 13 Apr
47 120 M T EPAULETTE (AUS) 3 2009 C Sheikh Mohammed Peter Snowden AUS 1 CARLTON MID DOOMBEN 10,000 G1 1350 AUS 25 May
47 120 L T FLINTSHIRE (GB) 3 2010 C K Abdullah Andre Fabre FR 1 JUDDMONTE GRAND PRIX DE PARIS G1 2400 FR 13 Jul
47 120 S T LUCKY NINE (IRE) (ex Luck or Design) 6 2007 G Dr Chang Fuk To & Maria Chang Lee Ming Shum Caspar Fownes HK 1 KRISFLYER INTERNATIONAL SPRINT G1 1200 SIN 19 May
47 120 I D ORB (USA) 3 2010 C Stuart S Janney III & Phipps Stable Claude McGaughey III USA 1 KENTUCKY DERBY Presented by YUM! BRANDS G1 2000 USA 4 May
47 120 M D PRINCESS OF SYLMAR (USA) 3 2010 F King Of Prussia Stable Todd Pletcher USA 1 KENTUCKY OAKS G1 1800 USA 3 May
47 120 M D PRINCESS OF SYLMAR (USA) 3 2010 F King Of Prussia Stable Todd Pletcher USA 1 BELDAME INVITATIONAL G1 1800 USA 28 Sep
47 120 I A RED CADEAUX (GB) 7 2005 G The Hon R J Arculli Ed Dunlop GB 2 DUBAI WORLD CUP (sponsored by EMIRATES AIRLINE) G1 2000 UAE 30 Mar
47 120 E T RED CADEAUX (GB) 7 2005 G The Hon R J Arculli Ed Dunlop GB 2 EMIRATES MELBOURNE CUP H G1 3200 AUS 5 Nov
47 120 M D SAHARA SKY (USA) 5 2008 H Jerry Hollendorfer & Kim Lloyd Jerry Hollendorfer USA 1 METROPOLITAN H. G1 1600 USA 27 May
47 120 M T SOFT FALLING RAIN (SAF) 4 2009 C Hamdan Al Maktoum Mike de Kock GB 1 NAYEF JOEL G2 1600 GB 27 Sep
47 120 I T TRADING LEATHER (IRE) 3 2010 C Mrs J S Bolger Jim Bolger IRE 2 JUDDMONTE INTERNATIONAL G1 2080 GB 21 Aug
47 120 I T TRADING LEATHER (IRE) 3 2010 C Mrs J S Bolger Jim Bolger IRE 3 RED MILLS IRISH CHAMPION G1 2000 IRE 7 Sep
47 120 M T VARIETY CLUB (SAF) 5 2008 H Mrs I Jooste & M J Jooste Joey Ramsden SAF 1 L'ORMARINS QUEEN'S PLATE G1 1600 SAF 12 Jan
47 120 M T VARIETY CLUB (SAF) 5 2008 H Mrs I Jooste & M J Jooste Joey Ramsden SAF 1 RISING SUN GOLD CHALLENGE G1 1600 SAF 8 Jun
47 120 S T WHAT A WINTER (SAF) 6 2007 H Messrs M W Bass, Bryn Ressell et al Mike Bass SAF 1 BETTING WORLD CAPE FLYING CHAMPIONSHIP G1 1000 SAF 26 Jan
47 120 S T WHAT A WINTER (SAF) 6 2007 H Messrs M W Bass, Bryn Ressell et al Mike Bass SAF 1 COMPUTAFORM SPRINT G1 1000 SAF 27 Apr
47 120 M T ZA APPROVAL (USA) 5 2008 G Live Oak Plantation Christophe Clement USA 2 BREEDERS' CUP MILE G1 1600 USA 2 Nov
60 119 M A AFRICAN STORY (GB) 6 2007 G Godolphin Saeed Bin Suroor UAE 1 BURJ NAHAAR Sponsored by EMIRATES HOLIDAYS G3 1600 UAE 9 Mar
60 119 L T BIG BLUE KITTEN (USA) 5 2008 H Kenneth L & Sarah K Ramsey Chad C Brown USA 1 SWORD DANCER INVITATIONAL G1 2400 USA 17 Aug
60 119 I T CALIFORNIA MEMORY (USA) (ex Portus Blendium) 7 2006 G Howard Liang Yum Shing Tony Cruz HK 2 AUDEMARS PIGUET QE II CUP G1 2000 HK 28 Apr
60 119 L T CALIFORNIA MEMORY (USA) (ex Portus Blendium) 7 2006 G Howard Liang Yum Shing Tony Cruz HK 1 STANDARD CHARTERED CHAMPIONS & CHATER CUP HK G1 2400 HK 26 May
60 119 M D CROSS TRAFFIC (USA) 4 2009 C GoldMark Farm LLC Todd Pletcher USA 1 WHITNEY INVITATIONAL H. G1 1800 USA 3 Aug
60 119 L T DOMINANT (IRE) 5 2008 H 10/11 John Moore Trainer Syndicate John Moore HK 1 LONGINES HONG KONG VASE G1 2400 HK 8 Dec
60 119 I T EISHIN FLASH (JPN) 6 2007 H Katsuhiko Hirai Hideaki Fujiwara JPN 3 AUDEMARS PIGUET QE II CUP G1 2000 HK 28 Apr
60 119 M T EISHIN FLASH (JPN) 6 2007 H Katsuhiko Hirai Hideaki Fujiwara JPN 1 MAINICHI OKAN G2 1800 JPN 6 Oct
60 119 E T FIORENTE (IRE) 5 2008 H A T Roberts, McClure Ferguson Oman et al Gai Waterhouse AUS 1 EMIRATES MELBOURNE CUP H G1 3200 AUS 5 Nov
60 119 M D FLAT OUT (USA) 7 2006 H Preston Stables, LLC William I Mott USA 1 CIGAR MILE H G1 1600 USA 30 Nov
60 119 M D GOLDENCENTS (USA) 3 2010 C W C Racing, Dave Kenney & Rap Racing Doug O'Neill USA 1 BREEDERS' CUP DIRT MILE G1 1600 USA 1 Nov
60 119 M T GOLD-FUN (IRE) (ex Strada Colorato) 4 2009 G Pan Sutong Richard Gibson HK 2 LONGINES HONG KONG MILE G1 1600 HK 8 Dec
60 119 M D GRAYDAR (USA) 4 2009 C Twin Creeks Racing Stable LLC Todd Pletcher USA 1 DONN H. G1 1800 USA 9 Feb
60 119 S A MENTAL (AUS) 5 2008 G Godolphin Mahmood Al Zarooni UAE 1 AL SHINDAGHA SPRINT Sponsored by JAGUARl XJ G3 1200 UAE 14 Feb
60 119 M T PACKING WHIZ (IRE) (ex Al Rep) 5 2008 G Lee Man Yan Caspar Fownes HK 1 CHAIRMAN'S TROPHY HK G2 1600 HK 7 Apr
60 119 L D PALACE MALICE (USA) 3 2010 C Dogwood Stable Ian Wilkes USA 1 BELMONT G1 2400 USA 8 Jun
60 119 M D PALACE MALICE (USA) 3 2010 C Dogwood Stable Ian Wilkes USA 1 JIM DANDY G2 1800 USA 27 Jul
60 119 I D ROYAL DELTA (USA) 5 2008 M Besilu Stables William I Mott USA 1 DELAWARE H. G1 2000 USA 20 Jul
60 119 M D ROYAL DELTA (USA) 5 2008 M Besilu Stables William I Mott USA 1 PERSONAL ENSIGN H. G1 1800 USA 25 Aug
60 119 S T SAMAREADY (AUS) 4 2009 M Vinery Stud, Greenwish Stud et al Mick Price AUS 1 PROGRAMMED A J MOIR G1 1200 AUS 27 Sep
60 119 L T SEA MOON (GB) 5 2008 H N C Williams, Mr & Mrs L J Williams et al Robert Hickmott AUS 1 SPORTINGBET HERBERT POWER H G2 2400 AUS 12 Oct
60 119 S T SHEA SHEA (SAF) 6 2007 G Messrs Brian Joffe & Myron C Berzack Mike de Kock UAE 1 MEYDAN SPRINT sponsored by EMIRATES HOLIDAYS L 1000 UAE 9 Mar
60 119 S T SHEA SHEA (SAF) 6 2007 G Messrs Brian Joffe & Myron C Berzack Mike de Kock UAE 1 AL QUOZ SPRINT Sponsored by EMIRATES NBD G1 1000 UAE 30 Mar
60 119 M T SHONAN MIGHTY (JPN) 5 2008 H Tetsuhide Kunimoto Tomoyuki Umeda JPN 2 YASUDA KINEN G1 1600 JPN 2 Jun
60 119 M T SKY LANTERN (IRE) 3 2010 F B Keswick Richard Hannon GB 1 CORONATION G1 1600 GB 21 Jun
60 119 L T TOSEN JORDAN (JPN) 7 2006 H Takaya Shimakawa Yasutoshi Ikee JPN 3 JAPAN CUP G1 2400 JPN 24 Nov
60 119 E T TOSEN RA (JPN) 5 2008 H Takaya Shimakawa Hideaki Fujiwara JPN 2 TENNO SHO (SPRING) G1 3200 JPN 28 Apr
60 119 M T TOSEN RA (JPN) 5 2008 H Takaya Shimakawa Hideaki Fujiwara JPN 1 MILE CHAMPIONSHIP G1 1600 JPN 17 Nov
60 119 M D VERRAZANO (USA) 3 2010 C Let's Go Stable, Mrs John Magnier, Michael Tabor & Derrick Smith Todd Pletcher USA 1 WILLIAM HILL HASKELL INVITATIONAL G1 1800 USA 28 Jul
83 118 M T BOBAN (AUS) 4 2009 G J A O'Neill, M Pejic st al Chris Waller AUS 1 EMIRATES CANTALA H G1 1600 AUS 9 Nov
83 118 S T BUFFERING (AUS) 6 2007 G Mrs V Heathcote, S Krslovic et al Robert Heathcote AUS 1 VRC SPRINT CLASSIC G1 1200 AUS 9 Nov
83 118 M T DAN EXCEL (IRE) (ex Dunboyne Express) 5 2008 G David Philip Boehm John Moore HK 2 STEWARDS' CUP HK G1 1600 HK 20 Jan
83 118 M T DAN EXCEL (IRE) (ex Dunboyne Express) 5 2008 G David Philip Boehm John Moore HK 1 CHAMPIONS MILE G1 1600 HK 5 May
83 118 M T DAN EXCEL (IRE) (ex Dunboyne Express) 5 2008 G David Philip Boehm John Moore HK 5 BOCHK WEALTH MANAGEMENT JOCKEY CLUB MILE G2 1600 HK 17 Nov
83 118 L T EPIPHANEIA (JPN) 3 2010 C U Carrot Farm Katsuhiko Sumii JPN 2 TOKYO YUSHUN (JAPANESE DERBY) G1 2400 JPN 26 May
83 118 E T EPIPHANEIA (JPN) 3 2010 C U Carrot Farm Katsuhiko Sumii JPN 1 KIKUKA SHO (JAPANESE ST.LEGER) G1 3000 JPN 20 Oct
83 118 S T GORDON LORD BYRON (IRE) 5 2008 G Dr Cyrus Poonawalla, Morgan J Cahalan Tom Hogan IRE 1 BETFRED SPRINT CUP G1 1200 GB 7 Sep
83 118 I T HAPPY TRAILS (AUS) 6 2007 G P & Mrs E Dickmann et al Paul Beshara AUS 1 TURNBULL G1 2000 AUS 5 Oct
83 118 L T HEAVY METAL (SAF) 4 2008 G C J H Van Niekerk S G Tarry SAF 1 VODACOM DURBAN JULY G1 2200 SAF 6 Jul
83 118 L T HILLSTAR (GB) 3 2010 C Sir Evelyn de Rothschild Sir Michael Stoute GB 3 KING GEORGE VI & QUEEN ELIZABETH (sponsored by BETFAIR) G1 2400 GB 27 Jul
83 118 E T LEADING LIGHT (IRE) 3 2010 C Derrick Smith, Mrs John Magnier & Michael Tabor Aidan O'Brien IRE 1 LADBROKE ST LEGER G1 2920 GB 14 Sep
83 118 L T LITTLE MIKE (USA) 6 2007 G Priscilla Vaccarezza Dale Romans USA 1 JOE HIRSCH TURF CLASSIC INVITATIONAL G1 2400 USA 28 Sep
83 118 I D OXBOW (USA) 3 2010 C Calumet Farm D Wayne Lukas USA 1 PREAKNESS G1 1900 USA 18 May
83 118 L T PENGLAI PAVILION (USA) 3 2010 C Godolphin SNC Andre Fabre FR 5 QATAR PRIX DE L'ARC DE TRIOMPHE G1 2400 FR 6 Oct
83 118 S A REYNALDOTHEWIZARD (USA) 7 2006 G Zabeel Racing International, Corp Satish Seemar UAE 1 MAHAB AL SHIMAAL Sponsored by EMIRATES SKYWARDS G3 1200 UAE 9 Mar
83 118 I T SHAMUS AWARD (AUS) 3 2010 C P S Buckley & G & G Pastoral Co Pty Ltd Danny O'Brien AUS 1 SPORTINGBET COX PLATE G1 2040 AUS 26 Oct
83 118 M T SILENTIO (USA) 4 2009 C Wertheimer & Frere Gary Mandella USA 3 BREEDERS' CUP MILE G1 1600 USA 2 Nov
83 118 M D SUCCESSFUL DAN (USA) 7 2006 G Morton Fink Charles Lopresti USA 2 WHITNEY INVITATIONAL H. G1 1800 USA 3 Aug
83 118 I T SUPER COOL (AUS) 3 2009 G Rokk Ebony Syndicate, Calabria Syndicate et al Mark Kavanagh AUS 1 DARLEY AUSTRALIAN CUP G1 2000 AUS 9 Mar
83 118 M T TIME AFTER TIME (AUS) 5 2007 G Planet Racing Syndicate John Moore HK 2 QUEEN'S SILVER JUBILEE CUP HK G1 1400 HK 17 Mar
83 118 S T TIME AFTER TIME (AUS) 5 2007 G Planet Racing Syndicate John Moore HK 7 SHA TIN VASE H HK G3 1200 HK 26 May
83 118 M T TOP NOTCH TONTO (IRE) 3 2010 G Keith Brown Brian Ellison GB 2 QIPCO QUEEN ELIZABETH II G1 1600 GB 19 Oct
83 118 L T VAGABOND SHOES (IRE) 6 2007 G Hronis Racing LLC John W Sadler USA 5 BREEDERS' CUP TURF G1 2400 USA 2 Nov
83 118 L T VERY NICE NAME (FR) 4 2009 C H H Sheikh Abdulla Bin Khalifa Al Thani A de Meiulle QAT 3 DUBAI SHEEMA CLASSIC (presented by LONGINES) G1 2410 UAE 30 Mar
83 118 M T VEYRON (NZ) 8 2005 G A J & Mrs I M Barker Linda Laing NZ 1 PRO-RIDE WARWICK G2 1400 AUS 24 Aug
105 117 L T ADMIRE RAKTI (JPN) 5 2008 H Riichi Kondo Tomoyuki Umeda JPN 4 JAPAN CUP G1 2400 JPN 24 Nov
105 117 E T ALTANO (GER) 7 2006 G Frau Dr I Horning Andreas Wohler GER 1 QATAR PRIX DU CADRAN G1 4000 FR 6 Oct
105 117 I T BATTLE OF MARENGO (IRE) 3 2010 C Michael Tabor, Derrick Smith & Mrs John Magnier Aidan O'Brien IRE 1 P W MCGRATH MEMORIAL BALLYSAX G3 2000 IRE 14 Apr
105 117 I T BEATEN UP (GB) 5 2008 G W J Haggas, R Smith & B L Mathieson Chris Waller AUS 1 KIRKS DOOMBEN CUP G1 2000 AUS 18 May
105 117 S T BEL SPRINTER (AUS) 5 2007 G Mrs Y Warren, M Brown et al Jason Warren AUS 1 CANTERBURY BMW GALAXY H G1 1100 AUS 30 Mar
105 117 L T BOISTEROUS (USA) 6 2007 H Phipps Stable Claude McGaughey III USA 1 MAN O' WAR G1 2200 USA 13 Jul
105 117 I T CAMELOT (GB) 4 2009 C Derrick Smith, Michael Tabor & Mrs John Magnier Aidan O'Brien IRE 2 TATTERSALLS GOLD CUP G1 2100 IRE 26 May
105 117 I D CIGAR STREET (USA) 4 2009 C Jake Ballis , Rashard Lewis Bill Mott USA 1 SKIP AWAY G3 1900 USA 30 Mar
105 117 I T DANK (GB) 4 2009 F James Wigan Sir Michael Stoute GB 1 BEVERLY D G1 2000 USA 17 Aug
105 117 L T DANON BALLADE (JPN) 5 2008 H Danox Co Ltd Yasutoshi Ikee JPN 2 TAKARAZUKA KINEN G1 2200 JPN 23 Jun
105 117 M T DANON SHARK (JPN) 5 2008 H Danox Co Ltd Ryuji Okubo JPN 3 YASUDA KINEN G1 1600 JPN 2 Jun
105 117 I T DUNADEN (FR) 7 2006 H Pearl Bloodstock Ltd Mikel Delzangles FR 3 PRIX GANAY G1 2100 FR 28 Apr
105 117 L T DUNADEN (FR) 7 2006 H Pearl Bloodstock Ltd Mikel Delzangles FR 2 INVESTEC CORONATION CUP G1 2409 GB 1 Jun
105 117 L T DUNADEN (FR) 7 2006 H Pearl Bloodstock Ltd Mikel Delzangles FR 5 JAPAN CUP G1 2400 JPN 24 Nov
105 117 L T DUNADEN (FR) 7 2006 H Pearl Bloodstock Ltd Mikel Delzangles FR 3 LONGINES HONG KONG VASE G1 2400 HK 8 Dec
105 117 M T ELUSIVE KATE (USA) 4 2009 F Teruya Yoshida John Gosden GB 1 ETIHAD AIRWAYS FALMOUTH G1 1600 GB 12 Jul
105 117 M T ELUSIVE KATE (USA) 4 2009 F Teruya Yoshida John Gosden GB 1 PRIX ROTHSCHILD G1 1600 FR 28 Jul
105 117 I T ENDOWING (IRE) 4 2009 G Ada Wong Yin Man John Size HK 1 LONGINES JOCKEY CLUB CUP G2 2000 HK 17 Nov
105 117 I T FIVEANDAHALFSTAR (AUS) 3 2009 G Anthony Cummings Thorougghbreds Pty Ltd Syndicate et al Anthony Cummings AUS 2 DARLEY AUSTRALIAN CUP G1 2000 AUS 9 Mar
105 117 L T FIVEANDAHALFSTAR (AUS) 3 2009 G Anthony Cummings Thorougghbreds Pty Ltd Syndicate et al Anthony Cummings AUS 1 BMW TANCRED G1 2400 AUS 6 Apr
105 117 I T FIXADOR (BRZ) 3 2010 C Stud Vicenza M F Gusso BRZ 1 JOCKEY CLUB DE SAO PAULO G1 2000 BRZ 5 Oct
105 117 L T GENTILDONNA (JPN) 4 2009 F Sunday Racing Co Ltd Sei Ishizaka JPN 1 JAPAN CUP G1 2400 JPN 24 Nov
105 117 I T GRANDEUR (IRE) 4 2009 G Miss Yvonne Jacques Jeremy Noseda GB 2 SKY BET YORK G2 2080 GB 27 Jul
105 117 M T HAWKSPUR (AUS) 4 2009 G D Puglisi, A Muollo et al Chris Waller AUS 1 TATT'S CLUB CHELMSFORD G2 1600 AUS 7 Sep
105 117 I T HAWKSPUR (AUS) 4 2009 G D Puglisi, A Muollo et al Chris Waller AUS 5 TURNBULL G1 2000 AUS 5 Oct
105 117 M T HELENE SPIRIT (IRE) (ex Arasin) 6 2007 G Sir Po-Shing & Lady Woo, Wilson Woo Ka Wah & Jackson Woo Ka Biu Caspar Fownes HK 2 CHAMPIONS MILE G1 1600 HK 5 May
105 117 M T HELENE SPIRIT (IRE) (ex Arasin) 6 2007 G Sir Po-Shing & Lady Woo, Wilson Woo Ka Wah & Jackson Woo Ka Biu Caspar Fownes HK 3 NATIONAL DAY CUP H HK G3 1400 HK 1 Oct
105 117 M T HELENE SPIRIT (IRE) (ex Arasin) 6 2007 G Sir Po-Shing & Lady Woo, Wilson Woo Ka Wah & Jackson Woo Ka Biu Caspar Fownes HK 2 ORIENTAL WATCH SHA TIN TROPHY H HK G2 1600 HK 27 Oct
105 117 M T HELENE SPIRIT (IRE) (ex Arasin) 6 2007 G Sir Po-Shing & Lady Woo, Wilson Woo Ka Wah & Jackson Woo Ka Biu Caspar Fownes HK 2 BOCHK WEALTH MANAGEMENT JOCKEY CLUB MILE G2 1600 HK 17 Nov
105 117 I D HOKKO TARUMAE (JPN) 4 2009 C Koichi Yabe Katsuichi Nishiura JPN 1 TOKYO DAISHOTEN G1 2000` JPN 29 Dec
105 117 I A HUNTER'S LIGHT (IRE) 5 2008 H Godolphin Saeed bin Suroor UAE 1 AL MAKTOUM CHALLENGE R2 Sponsored by TABLOID G2 1900 UAE 7 Feb
105 117 I A HUNTER'S LIGHT (IRE) 5 2008 H Godolphin Saeed bin Suroor UAE 1 AL MAKTOUM CHALLENGE R3 Sponsored by EMIRATES AIRLINE G1 2000 UAE 9 Mar
105 117 S T JOY AND FUN (NZ) 9 2003 G Mr & Mrs Johnny Wong Chun Nam Derek Cruz HK 2 AL QUOZ SPRINT Sponsored by EMIRATES NBD G1 1000 UAE 30 Mar
105 117 M T KING MUFHASA (NZ) (ex Mufhasa) 8 2004 G D L Archer, S C Archer et al Bruce Wallace NZ 2 DAILY TELEGRAPH GEORGE RYDER G1 1500 AUS 6 Apr
105 117 M T KINGSBARNS (IRE) 3 2010 C Mrs John Magnier, Michael Tabor, Derrick Smith Aidan O'Brien IRE 3 QIPCO QUEEN ELIZABETH II G1 1600 GB 19 Oct
105 117 I T LOGOTYPE (JPN) 3 2010 C Teruya Yoshida Tsuyoshi Tanaka JPN 1 SATSUKI SHO (JAPANESE 2000 GUINEAS) G1 2000 JPN 14 Apr
105 117 I T MANDOUR (USA) 4 2009 C Princess Zahra Aga Khan Alain de Royer Dupre FR 2 QATAR PRIX DOLLAR G2 1950 FR 5 Oct
105 117 M T MARS (IRE) 3 2010 C Michael Tabor, Derrick Smith & Mrs John Magnier Aidan O'Brien IRE 3 ST JAMES'S PALACE G1 1600 GB 18 Jun
105 117 I T MARS (IRE) 3 2010 C Michael Tabor, Derrick Smith & Mrs John Magnier Aidan O'Brien IRE 4 CORAL- ECLIPSE G1 2006 GB 6 Jul
105 117 S T MOMENT OF CHANGE (AUS) 4 2008 G R Slade, J M Barnett et al Peter G Moody AUS 2 BLACK CAVIAR LIGHTNING G1 1000 AUS 16 Feb
105 117 S T MOMENT OF CHANGE (AUS) 4 2008 G R Slade, J M Barnett et al Peter G Moody AUS 2 LEXUS NEWMARKET H G1 1200 AUS 9 Mar
105 117 I D MORENO (USA) 3 2010 C Southern Equine Stable, LLC Eric J Guillot USA 2 TRAVERS G1 2000 USA 24 Aug
105 117 I T NEATICO (GER) 6 2007 H Gestut Ittlingen Peter Schiergen GER 1 GROSSER PREIS VON LOTTO HAMBURG-TROPHY G3 2000 GER 5 Jul
105 117 M T PLANTEUR (IRE) 6 2007 H HE Sheikh Joaan Bin Hamad Al Thani Marco Botti GB 2 PRIX D'ISPAHAN G1 1850 FR 26 May
105 117 S D POINTS OFFTHEBENCH (USA) 4 2009 G Donnis Crevier & Charles V Martin Tim Yakteen USA 1 SANTA ANITA SPRINT CHAMPIONSHIP G1 1200 USA 5 Oct
105 117 L T POLANSKI (AUS) 3 2010 C R G Warner, Mrs F Warner et al Robbie Laing AUS 1 AAMI VICTORIA DERBY G1 2500 AUS 2 Nov
105 117 M T PURE CHAMPION (IRE) (ex Steinbeck) 6 2007 H Mr & Mrs Eddie Wong Ming Chak and Kameny Wong Kam Man Tony Cruz HK 1 CENTENARY VASE H HK G3 1800 HK 2 Feb
105 117 M T PURE CHAMPION (IRE) (ex Steinbeck) 6 2007 H Mr & Mrs Eddie Wong Ming Chak and Kameny Wong Kam Man Tony Cruz HK 4 PREMIER PLATE H HK G3 1800 HK 24 Mar
105 117 M T PURE CHAMPION (IRE) (ex Steinbeck) 6 2007 H Mr & Mrs Eddie Wong Ming Chak and Kameny Wong Kam Man Tony Cruz HK 2 HAPPY VALLEY VASE H 1800 HK 5 Jun
105 117 M T RAIN AFFAIR (AUS) 5 2007 G D W Storey Joseph Pride AUS 2 YARRAMAN PARK ALL AGED G1 1400 AUS 27 Apr
105 117 S T RAIN AFFAIR (AUS) 5 2007 G D W Storey Joseph Pride AUS 1 MCGRATH REAL ESTATE MISSILE G3 1200 AUS 10 Aug
105 117 M T SAJJHAA (GB) 6 2007 M Godolphin Saeed bin Suroor UAE 1 DUBAI DUTY FREE G1 1800 UAE 30 Mar
105 117 M T SHOOT OUT (AUS) 6 2006 G G L Huddy & Mrs L F Huddy Chris Waller AUS 1 CHIPPING NORTON G1 1600 AUS 9 Mar
105 117 M A SILVER MAX (USA) 4 2009 C Mark Bacon & Dana Wells Dale Romans USA 1 SHADWELL TURF MILE G2 1700 USA 5 Oct
105 117 S T SOCIETY ROCK (IRE) 6 2007 H Simon Gibson James Fanshawe GB 1 DUKE OF YORK CLIPPER LOGISTICS G2 1200 GB 15 May
105 117 S T SOCIETY ROCK (IRE) 6 2007 H Simon Gibson James Fanshawe GB 2 DARLEY JULY CUP G1 1200 GB 13 Jul
105 117 M T SOLZHENITSYN (NZ) 7 2006 G P A Willetts, J Capo et al Robert Heathcote AUS 1 DAVID JONES NBCF TOORAK H G1 1600 AUS 12 Oct
105 117 L T SOY CARAMBOLO (ARG) 6 2007 H Dustavo Antonio Rapetti Miguel Angel Suarez ARG 1 CARLOS PELLEGRINI G1 2400 ARG 14 Dec
105 117 E T TAC DE BOISTRON (FR) 6 2007 G Australian Thoroughbred Bloodstock Marco Botti GB 1 PRIX ROYAL OAK G1 3100 FR 27 Oct
105 117 M T THE APACHE (SAF) 6 2007 H Sheikh Mohammed Bin Khalifa Al Maktoum Mike de Kock UAE 2 DUBAI DUTY FREE G1 1800 UAE 30 Mar
105 117 I T TOKEI HALO (JPN) 4 2009 C Nobuhiko Kimura Hisashi Shimizu JPN 1 SAPPORO KINEN G2 2000 JPN 18 Aug
105 117 I T TOKEI HALO (JPN) 4 2009 C Nobuhiko Kimura Hisashi Shimizu JPN 2 LONGINES HONG KONG CUP G1 2000 HK 8 Dec
105 117 L T TWILIGHT ECLIPSE (USA) 4 2009 G West Point Thoroughbreds Inc Thomas Albertrani USA 6 BREEDERS' CUP TURF G1 2400 USA 2 Nov
105 117 E T VOLEUSE DE COEURS (IRE) 4 2009 F Lady O'Reilly Dermot Weld IRE 1 IRISH ST LEGER G1 2800 IRE 15 Sep
105 117 M T XTENSION (IRE) 6 2007 H Mr & Mrs Steven Lo Kit Sing John Moore HK 5 CHAIRMAN'S TROPHY HK G2 1600 HK 7 Apr
105 117 S T YOUR SONG (AUS) 3 2009 C Gooree Pastoral Company Syndicate Anthony Cummings AUS 1 BUNDABERG DISTILLING CO. BTC CUP G1 1200 AUS 11 May
105 117 S T ZOUSTAR (AUS) 3 2010 C Iskander Com, Ms J L Leslie et al Chris Waller AUS 1 COOLMORE STUD ASCOT VALE G1 1200 AUS 2 Nov
155 116 M T AFSARE (GB) 6 2007 G Sheikh Mohammed Obaid Al Maktoum Luca Cumani GB 1 totepool.com SOVEREIGN G3 1600 GB 15 Aug
155 116 M T AFSARE (GB) 6 2007 G Sheikh Mohammed Obaid Al Maktoum Luca Cumani GB 1 BETFAIR CELEBRATION MILE G2 1600 GB 24 Aug
155 116 M T ALJAMAAHEER (IRE) 4 2009 C Hamdan Al Maktoum Roger Varian GB 2 QUEEN ANNE G1 1600 GB 18 Jun
155 116 M D ALPHA (USA) 4 2009 C Godolphin Racing, LLC Kiaran P McLaughlin USA 1 WOODWARD G1 1800 USA 31 Aug
155 116 M D BELSHAZZAR (JPN) 5 2008 H Shadai Race Horse Co. Ltd. Kunihide Matsuda JPN 1 JAPAN CUP DIRT G1 1800 JPN 1 Dec
155 116 M T DAIWA MAGGIORE (JPN) 4 2009 C Keizo Oshiro Yoshito Yahagi JPN 2 MILE CHAMPIONSHIP G1 1600 JPN 17 Nov
155 116 M T DATA LINK (USA) 5 2008 H Stuart S Janney III Claude McGaughey III USA 2 MAKER'S 46 MILE G1 1600 USA 12 Apr
155 116 L T DENIM AND RUBY (JPN) 3 2010 F Kaneko Makoto Holdings Co Ltd Katsuhiko Sumii JPN 2 JAPAN CUP G1 2400 JPN 24 Nov
155 116 M D DREAMING OF JULIA (USA) 3 2010 F Stonestreet Stables LLC Todd Pletcher USA 1 GULFSTREAM OAKS G2 1800 USA 30 Mar
155 116 L T EARL OF TINSDAL (GER) 5 2008 H Sunrace Stables Andreas Wohler GER 1 GRAN PREMIO DEL JOCKEY CLUB E COPPA D'ORO G1 2400 ITY 20 Oct
155 116 L T ECOLOGO (ARG) 3 2010 C Haras Futuro SRL Nicolas A Gaitan ARG 2 CARLOS PELLEGRINI G1 2400 ARG 14 Dec
155 116 L T EKTIHAAM (IRE) 4 2009 G Hamdan Al Maktoum Roger Varian GB 1 BUCKHOUNDS L 2400 GB 11 May
155 116 E T ERNEST HEMINGWAY (IRE) 4 2009 C Mrs John Magnier, Michael Tabor & Derrick Smith Aidan O'Brien IRE 1 AT THE RACES CURRAGH CUP G3 2800 IRE 30 Jun
155 116 L T ERNEST HEMINGWAY (IRE) 4 2009 C Mrs John Magnier, Michael Tabor & Derrick Smith Aidan O'Brien IRE 1 BALLYROAN G3 2400 IRE 8 Aug
155 116 I T FEUERBLITZ (GER) 4 2009 C Stall Eivissa Michael Figge GER 1 PREMIO ROMA GBI RACING G1 2000 ITY 3 Nov
155 116 M T FLOTILLA (FR) 3 2010 F H H Sheikh Mohammed Bin Khalifa Al Thani Mikel Delzangles FR 1 POULE D'ESSAI DES POULICHES G1 1600 FR 12 May
155 116 I T FORETELLER (GB) 6 2007 G Werrett Bloodstock, G G Ltd Syndicate et al Chris Waller AUS 1 RANVET RAWSON G1 2000 AUS 23 Mar
155 116 I T FORETELLER (GB) 6 2007 G Werrett Bloodstock, G G Ltd Syndicate et al Chris Waller AUS 2 KIRKS DOOMBEN CUP G1 2000 AUS 18 May
155 116 M T FORETELLER (GB) 6 2007 G Werrett Bloodstock, G G Ltd Syndicate et al Chris Waller AUS 1 MAKYBE DIVA G1 1600 AUS 7 Sep
155 116 I T FORETELLER (GB) 6 2007 G Werrett Bloodstock, G G Ltd Syndicate et al Chris Waller AUS 2 CATHAY PACIFIC CAULFIELD G1 2000 AUS 12 Oct
155 116 L T GALILEO ROCK (IRE) 3 2010 C Michael O'Flynn David Wachman IRE 3 INVESTEC DERBY G1 2409 GB 1 Jun
155 116 L T GALILEO ROCK (IRE) 3 2010 C Michael O'Flynn David Wachman IRE 2 DUBAI DUTY FREE IRISH DERBY G1 2400 IRE 29 Jun
155 116 M D GRAPE BRANDY (JPN) 5 2008 H Shadai Race Horse Co. Ltd. Takayuki Yasuda JPN 1 TOKAI TV HAI TOKAI G2 1800 JPN 20 Jan
155 116 M D GRAPE BRANDY (JPN) 5 2008 H Shadai Race Horse Co. Ltd. Takayuki Yasuda JPN 1 FEBRUARY G1 1600 JPN 17 Feb
155 116 M T JACKSON (SAF) 4 2008 C Messrs I Longmore & W Mitchell B Crawford SAF 1 CHAMPAGNE CHAMPIONS CUP G1 1800 SAF 27 Jul
155 116 M T JERANIMO (USA) 7 2006 H B J Wright & Robert V Lapenta Michael Pender USA 1 EDDIE READ G1 1800 USA 20 Jul
155 116 L T JOSHUA TREE (IRE) 6 2007 H K K Al Nabooda & K Albahou Ed Dunlop GB 1 PATTISON CANADIAN INTERNATIONAL G1 2400 CAN 27 Oct
155 116 S D JUSTIN PHILLIP (USA) 5 2008 H Zayat Stables LLC Steven M Asmussen USA 1 ALFRED G. VANDERBILT H. G1 1200 USA 4 Aug
155 116 I D LAST GUNFIGHTER (USA) 4 2009 C John D Gunther Chad C Brown USA 5 BREEDERS' CUP CLASSIC G1 2000 USA 2 Nov
155 116 L T LELOUCH (JPN) 5 2008 H Hidetoshi Yamamoto Kazuo Fujisawa JPN 6 JAPAN CUP G1 2400 JPN 24 Nov
155 116 L T LIBERTARIAN (GB) 3 2010 C Hubert John Strecker Mrs K Burke GB 2 INVESTEC DERBY G1 2409 GB 1 Jun
155 116 M T MARKETING MIX (CAN) 5 2008 M Glen Hill Farm Thomas F Proctor USA 1 GAMELY G1 1800 USA 27 May
155 116 I T MARKETING MIX (CAN) 5 2008 M Glen Hill Farm Thomas F Proctor USA 2 RODEO DRIVE G1 2000 USA 28 Sep
155 116 M T MONTON (AUS) 6 2006 G P P K Kearney, H T Payne et al Ron J Quinton AUS 2 CHIPPING NORTON G1 1600 AUS 9 Mar
155 116 E T MOURAYAN (IRE) 7 2006 H N C Williams, Mr & Mrs L J Williams et al Robert Hickmott AUS 1 SCHWEPPES SYDNEY CUP G1 3200 AUS 27 Apr
155 116 M T NASHVILLE (NZ) 4 2008 G A M & Mrs R E Bull Adrian Bull NZ 1 HAUNUI FARM GROUP ONE WFA CLASSIC G1 1600 NZ 23 Feb
155 116 L T OCOVANGO (GB) 3 2010 C Prince A A Faisal Andre Fabre FR 3 QATAR PRIX NIEL G2 2400 FR 15 Sep
155 116 M T PACKING OK (AUS) (ex Packing Commander) 6 2006 G Raymond Lee Man Chun John Moore HK 5 CHINESE CLUB CHALLENGE CUP H HK G3 1400 HK 1 Jan
155 116 S D PRIVATE ZONE (CAN) 4 2009 G Good Friends Stable Doug O'Neill USA 1 VOSBURGH INVITATIONAL G1 1200 USA 28 Sep
155 116 I T REAL SOLUTION (USA) 4 2009 C Kenneth L & Sarah K Ramsey Chad C Brown USA 1 ARLINGTON MILLION G1 2000 USA 17 Aug
155 116 M T REAL SPECIALIST (NZ) 5 2007 G Kenneth Lau Ip Keung & Judy Lau Yap Ai Ai John Size HK 2 CHINESE CLUB CHALLENGE CUP H HK G3 1400 HK 1 Jan
155 116 L T ROYAL DESCENT (AUS) 3 2009 F G Harvey Chris Waller AUS 1 PATINACK FARM AUSTRALIAN OAKS G1 2400 AUS 20 Apr
155 116 L T SEAL OF APPROVAL (GB) 4 2009 F T R G Vestey James Fanshawe GB 1 QIPCO BRITISH CHAMPIONS FILLIES & MARES G1 2400 GB 19 Oct
155 116 S D SECRET CIRCLE (USA) 4 2009 C Mike Pegran, Karl Watson & Paul Weitman Bob Baffert USA 1 XPRESSBET BREEDERS' CUP SPRINT G1 1200 USA 2 Nov
155 116 M T STREAMA (AUS) 5 2008 M G R J Coghlan, Mrs P R Coghlan & Mrs S L Coghlan Guy Walter AUS 1 GEORGE MAIN G1 1600 AUS 21 Sep
155 116 M T STREAMA (AUS) 5 2008 M G R J Coghlan, Mrs P R Coghlan & Mrs S L Coghlan Guy Walter AUS 2 THE STAR EPSOM H G1 1600 AUS 5 Oct
155 116 S T SUPER EASY (NZ) 5 2008 H Joy N Happiness Stable Michael Freedman SIN 1 LION CITY CUP SIN G1 1200 SIN 28 Apr
155 116 M D TAKE CHARGE INDY (USA) 4 2009 C Winstar Farm LLC & Chuck & Maribeth Sandford LLC Patrick Byrne USA 1 ALYSHEBA G2 1700 USA 3 May
155 116 L T THOMAS CHIPPENDALE (IRE) 4 2009 C Sir Robert Ogden Lady Cecil GB 1 HARDWICKE G2 2400 GB 22 Jun
155 116 M D ULTIMATE EAGLE (USA) 5 2008 H B J Wright Michael Pender USA 2 SAN PASQUAL G2 1700 USA 5 Jan
155 116 M D UNLIMITED BUDGET (USA) 3 2010 F Repote Stable Todd Pletcher USA 2 KENTUCKY OAKS G1 1800 USA 3 May
155 116 I T VANCOUVERITE (GB) 3 2010 C Godolphin SNC Andre Fabre FR 1 PRIX GUILLAUME D'ORNANO HARAS DU LOGIS SAINT-GERMAIN G2 2000 FR 15 Aug
155 116 L T WILD COCO (GER) 5 2008 M K I Farm Corporation Lady Jane Cecil GB 2 QATAR PRIX VERMEILLE G1 2400 FR 15 Sep
155 116 L T WIN VARIATION (JPN) 5 2008 H Win Co Ltd Masahiro Matsunaga JPN 2 ARIMA KINEN (The Grand Prix) G1 2500 JPN 22 Dec
200 115 M T AEROSOL (BRZ) 4 2009 C Haras Santa Maria De Araras J C Sampaio BRZ 1 GRANDE PREMIO ESTADO DO RIO DE JANEIRO G1 1600 BRZ 17 Feb
200 115 L T AEROSOL (BRZ) 4 2009 C Haras Santa Maria De Araras J C Sampaio BRZ 1 GRANDE PREMIO BRASIL G1 2400 BRZ 4 Aug
200 115 L T AMIRA'S PRINCE (IRE) 4 2009 C Wachtel Stable, Eclipse Thoroughbred Partners & Gary Barber William I Mott USA 1 MAC DIARMIDA G2 2200 USA 16 Feb
200 115 M T AMIRA'S PRINCE (IRE) 4 2009 C Wachtel Stable, Eclipse Thoroughbred Partners & Gary Barber William I Mott USA 1 MERVIN H MUNIZ JR H G2 1800 USA 30 Mar
200 115 L T APOLLO SONIC (USA) 3 2010 C Apollo Thoroughbred Club Masahiro Horii JPN 3 TOKYO YUSHUN (JAPANESE DERBY) G1 2400 JPN 26 May
200 115 M T APPEARANCE (AUS) 4 2008 M Sheikh Mohammed Guy Walter AUS 1 INGLIS QUEEN OF THE TURF G1 1500 AUS 6 Apr
200 115 I D ARTE POP (ARG) 3 2009 C La Quebrada Isidoro L San Millan ARG 1 G P DE HONOR G1 2000 ARG 1 Apr
200 115 I T AWAIT THE DAWN (USA) 6 2007 H Ms Partridge, M de Kock, C Haynes et al Mike de Kock UAE 1 AL NABOODAH COMMERCIAL GROUP TROPHY H 2000 UAE 21 Feb
200 115 I T AYAHUASCA (USA) 3 2010 C Daniela A Arias PER 1 ALMIRANTE MIGUEL GRAU SEMINARIO G2 2000 PER 6 Oct
200 115 L T AYAHUASCA (USA) 3 2010 C Daniela A Arias PER 1 PRESIDENTE DE LA REPUBLICA G2 2400 PER 27 Oct
200 115 S A BALMONT MAST (IRE) 5 2008 G Derek Iceton Edward Lynam IRE 2 DUBAI GOLDEN SHAHEEN Sponsored by GULF NEWS G1 1200 UAE 30 Mar
200 115 M T BETTER LUCKY (USA) 4 2009 F Godolphin Racing, LLC Thomas Albertrani USA 1 FIRST LADY G1 1600 USA 5 Oct
200 115 L T BIZ THE NURSE (IRE) 3 2010 C Scuderia Aleali Stefano Botti ITY 1 DERBY ITALIANO BETTER G2 2200 ITY 19 May
200 115 L T BIZ THE NURSE (IRE) 3 2010 C Scuderia Aleali Stefano Botti ITY 1 PREMIO FEDERICO TESIO G2 2200 ITY 22 Sep
200 115 L T BIZ THE NURSE (IRE) 3 2010 C Scuderia Aleali Stefano Botti ITY 2 GRAN PREMIO DEL JOCKEY CLUB E COPPA D'ORO G1 2400 ITY 20 Oct
200 115 I T BLAZING SPEED (GB) 4 2009 G Fentons Racing Syndicate Tony Cruz HK 6 LONGINES HONG KONG CUP G1 2000 HK 8 Dec
200 115 M D BOURBON COURAGE (USA) 4 2009 C Bourbon Lane Stable Kellyn Gorder USA 2 DONN H. G1 1800 USA 9 Feb
200 115 M T BRENDAN BRACKAN (IRE) 4 2009 G Anamoine Limited Ger Lyons IRE 1 TOPAZ MILE H 1700 IRE 30 Jul
200 115 M T BRENDAN BRACKAN (IRE) 4 2009 G Anamoine Limited Ger Lyons IRE 1 MANGUARD PLUS SOLONAWAY G3 1600 IRE 15 Sep
200 115 L T BRIGHT THOUGHT (USA) 4 2009 C Dye & A Venneri Racing Inc Jorge Gutierrez USA 1 SAN LUIS REY G2 2400 USA 16 Mar
200 115 M T CENTRE COURT (USA) 4 2009 F G Watts Humphrey Jr George R Arnold II USA 1 HONEY FOX G2 1600 USA 16 Mar
200 115 M T CENTRE COURT (USA) 4 2009 F G Watts Humphrey Jr George R Arnold II USA 1 JENNY WILEY G1 1700 USA 13 Apr
200 115 L T CHICQUITA (IRE) 3 2010 F Paul Makin Alain de Royer Dupre FR 1 DARLEY IRISH OAKS G1 2400 IRE 20 Jul
200 115 M T CHOPIN (GER) 3 2010 C Qatar Racing Limited Andreas Wohler GER 1 GROSSER EHRMANN CUP - DR BUSCH-MEMORIAL G3 1700 GER 21 Apr
200 115 M D CLOSE HATCHES (USA) 3 2010 F Juddmonte Farms Inc William I Mott USA 1 MOTHER GOOSE G1 1700 USA 22 Jun
200 115 M D CLOSE HATCHES (USA) 3 2010 F Juddmonte Farms Inc William I Mott USA 1 COTILLION G1 1700 USA 21 Sep
200 115 S D CLUSTER OF STARS (USA) 4 2009 F Turtle Bird Stable Steven M Asmussen USA 1 GALLANT BLOOM H. G2 1300 USA 21 Sep
200 115 M D COIL (USA) 5 2008 H Karl Watson, Michael E Pegram & Paul Weitman Bob Baffert USA 1 SAN PASQUAL G2 1700 USA 5 Jan
200 115 I T COMPLACENT (AUS) 3 2010 C Sheikh Mohammed Peter Snowden AUS 1 CHANDON SPRING CHAMPION G1 2000 AUS 12 Oct
200 115 I T DALKALA (USA) 4 2009 F H H Aga Khan Alain de Royer Dupre FR 1 PRIX DE L'OPERA LONGINES G1 2000 FR 6 Oct
200 115 L T DANDINO (GB) 6 2007 H Australian Thoroughbred Bloodstock, Merlin Bloodstock et al Marco Botti GB 2 BMW CAULFIELD CUP H G1 2400 AUS 19 Oct
200 115 M T DANLEIGH (AUS) 9 2003 G K E & Mrs R P Leonard Chris Waller AUS 3 CHIPPING NORTON G1 1600 AUS 9 Mar
200 115 L T DARK COVE (USA) 6 2007 H Kenneth L & Sarah K Ramsey Michael J Maker USA 1 STARS AND STRIPES G3 2400 USA 13 Jul
200 115 I D DI GIORGIO (ARG) 3 2009 C Haras Pozo De Luna Alfredo F Gaitan Dassie ARG 1 GRANDE PREMIO REPUBLICA ARGENTINA G1 2000 ARG 1 May
200 115 M D DISCREET DANCER (USA) 4 2009 C E Paul Robbsham Stables LLC Todd Pletcher USA 1 GULFSTREAM PARK H. G2 1600 USA 9 Mar
200 115 S T DREAM VALENTINO (JPN) 6 2007 H Saison Racehorse Co Ltd Tadashi Kayo JPN 2 TAKAMATSUNOMIYA KINEN G1 1200 JPN 24 Mar
200 115 S T DUX SCHOLAR (GB) 5 2008 H Ramzan Kadyrov Seth Benzel UAE 1 AL NABOODAH CONSTRUCTION GROUP TROPHY H 1000 UAE 21 Feb
200 115 M T DUX SCHOLAR (GB) 5 2008 H Ramzan Kadyrov A Shavuyev CZE 4 QATAR PRIX DE LA FORET G1 1400 FR 6 Oct
200 115 S T EAGLE REGIMENT (AUS) 5 2007 G Cheng Ka Shing K L Man HK 1 KENT & CURWEN CENTENARY SPRINT CUP HK G1 1000 HK 27 Jan
200 115 S T EAGLE REGIMENT (AUS) 5 2007 G Cheng Ka Shing K L Man HK 3 AL QUOZ SPRINT Sponsored by EMIRATES NBD G1 1000 UAE 30 Mar
200 115 S T EAGLE REGIMENT (AUS) 6 2007 G Cheng Ka Shing K L Man HK 3 BOCHK WEALTH MANAGEMENT JOCKEY CLUB SPRINT G2 1200 HK 17 Nov
200 115 M T EGG DROP (USA) 4 2009 F Little Red Feather Racing Mike R. Mitchell USA 1 MATRIARCH G1 1600 USA 2 Dec
200 115 M T ESOTERIQUE (IRE) 3 2010 F Baron Edouard De Rothschild Andre Fabre FR 2 POULE D'ESSAI DES POULICHES G1 1600 FR 12 May
200 115 M D ESPOIR CITY (JPN) 8 2005 H Yushun Horse Club Akio Adachi JPN 1 MILE CHAMPIONSHIP NAMBU HAI JPN G1 1600 JPN 14 Oct
200 115 M D ESPOIR CITY (JPN) 8 2005 H Yushun Horse Club Akio Adachi JPN 1 JBC SPRINT JPN G1 1400 JPN 4 Nov
200 115 S T FINAL TOUCH (NZ) 5 2007 M Mrs K G Parsons John & Karen Parsons NZ 1 JR & N BERKETT TELEGRAPH H G1 1200 NZ 19 Jan
200 115 M T FONTELINA (AUS) 4 2008 G R Willis, G Harvey & M Buys Anthony Cummings AUS 5 DAILY TELEGRAPH GEORGE RYDER G1 1500 AUS 6 Apr
200 115 L T FORTE DEI MARMI (GB) 7 2006 G Stella Perdomo Roger L Attfield CAN 1 SINGSPIEL S. G3 2400 CAN 7 Jul
200 115 I T FORTE DEI MARMI (GB) 7 2006 G Stella Perdomo Roger L Attfield CAN 1 SKY CLASSIC G2 2000 CAN 18 Aug
200 115 M T GALE FORCE TEN (GB) 3 2010 C Michael Tabor, Derrick Smith & Mrs John Magnier Aidan O'Brien IRE 2 IRISH 2000 GUINEAS G1 1600 IRE 25 May
200 115 M T GARSWOOD (GB) 3 2010 C D W Armstrong & Cheveley Park Stud Richard Fahey GB 3 QATAR PRIX DE LA FORET G1 1400 FR 6 Oct
200 115 I D GOLDEN SOUL (USA) 3 2010 C Charles E Fipke Dallas Stewart USA 2 KENTUCKY DERBY Presented by YUM! BRANDS G1 2000 USA 4 May
200 115 M T GREGORIAN (IRE) 4 2009 C H H Princess Haya of Jordan John Gosden GB 3 QUEEN ANNE G1 1600 GB 18 Jun
200 115 M T GREGORIAN (IRE) 4 2009 C H H Princess Haya of Jordan John Gosden GB 1 BETFRED HUNGERFORD G2 1400 GB 17 Aug
200 115 S D GROUPIE DOLL (USA) 5 2008 M Whisper Hill Farm William Bradley USA 1 BREEDERS' CUP FILLY AND MARE SPRINT G1 1400 USA 2 Nov
200 115 M T GUELPH (AUS) 3 2010 F Sheikh Mohammed Peter Snowden AUS 1 COOLMORE FLIGHT G1 1600 AUS 5 Oct
200 115 M T GUELPH (AUS) 3 2010 F Sheikh Mohammed Peter Snowden AUS 1 SCHWEPPES THOUSAND GUINEAS G1 1600 AUS 16 Oct
200 115 S T HAKUSAN MOON (JPN) 4 2009 C Goichi Kawasaki Masato Nishizono JPN 3 TAKAMATSUNOMIYA KINEN G1 1200 JPN 24 Mar
200 115 S T HAKUSAN MOON (JPN) 4 2009 C Goichi Kawasaki Masato Nishizono JPN 1 CENTAUR G2 1200 JPN 8 Sep
200 115 S T HAKUSAN MOON (JPN) 4 2009 C Goichi Kawasaki Masato Nishizono JPN 2 SPRINTERS G1 1200 JPN 29 Sep
200 115 M T IHTSAHYMN (AUS) 3 2010 G Oakland Park Stud Syndicate, R P Webb et al Fred Kersley AUS 1 TABtouch KINGSTON TOWN CLASSIC G1 1800 AUS 7 Dec
200 115 M T INTEGRAL (GB) 3 2010 F Cheveley Park Stud Sir Michael Stoute GB 2 KINGDOM OF BAHRAIN SUN CHARIOT G1 1600 GB 28 Sep
200 115 I D ITSMYLUCKYDAY (USA) 3 2010 C Trilogy Stable & Laurie Plesa Edward Plesa Jr USA 2 PREAKNESS G1 1900 USA 18 May
200 115 L T JAKKALBERRY (IRE) 7 2006 H ATB Jakkalberry Marco Botti GB 1 DUBAI CITY OF GOLD Sponsored by EMIRATES SKYCARGO G2 2410 UAE 9 Mar
200 115 S D JIMMY CREED (USA) 4 2009 C Spendthrift Farm LLC Richard E Mandella USA 1 POTRERO GRANDE G2 1300 USA 6 Apr
200 115 M D JOYFUL VICTORY (CAN) 5 2008 M Fox Hill Farms Inc J Larry Jones USA 1 SANTA MARGARITA G1 1800 USA 16 Mar
200 115 M D JOYFUL VICTORY (CAN) 5 2008 M Fox Hill Farms Inc J Larry Jones USA 1 MOLLY PITCHER G2 1700 USA 28 Jul
200 115 L T KELINNI (IRE) 5 2008 G F Cook, Mrs C Cook, I Bruce, G G Ltd Syn et al Chris Waller AUS 4 BMW TANCRED G1 2400 AUS 6 Apr
200 115 S D LAUGH TRACK (USA) 4 2009 C Gary Barber & WinStar Farm LLC Mark Casse CAN 2 XPRESSBET BREEDERS' CUP SPRINT G1 1200 USA 2 Nov
200 115 M T LAUGHING (IRE) 5 2008 M Richard Santulli Alen E Goldberg USA 1 KETEL ONE BALLSTON SPA G2 1700 USA 24 Aug
200 115 E T LES BEAUFS (FR) 4 2009 G Stephane Seignoux Mme V Seignoux FR 2 PRIX VICOMTESSE VIGIER G2 3100 FR 26 May
200 115 E T LES BEAUFS (FR) 4 2009 G Stephane Seignoux Mme V Seignoux FR 2 QATAR PRIX GLADIATEUR - GRAND PRIX DES BENEVOLES G3 3100 FR 15 Sep
200 115 M T LINTON (AUS) 7 2006 G Estrela Energia (Mgr: S Friborg), M B Talty, P G Talty and M P Talty John Sadler AUS 5 CLAMMS SEAFOOD SIR RUPERT CLARKE G1 1400 AUS 29 Sep
200 115 M T LONG JOHN (AUS) 3 2010 G Sheikh Mohammed Peter Snowden AUS 1 BECK CAULFIELD GUINEAS G1 1600 AUS 12 Oct
200 115 L T LUCKY SPEED (IRE) 3 2010 C Stall Homoldendorf Peter Schiergen GER 1 SPARDA DEUTSCHES DERBY G1 2400 GER 7 Jul
200 115 M T LUCKYGRAY (AUS) 6 2007 G R F Drage, T Maver & B R Mitchell Trevor Andrews AUS 1 CARLTON DRAUGHT RAILWAY H G1 1600 AUS 23 Nov
200 115 M T MANIGHAR (FR) 7 2006 G Hon Earle I Mack, Carson/Joel Syndicate et al Peter G Moody AUS 4 DAILY TELEGRAPH GEORGE RYDER G1 1500 AUS 6 Apr
200 115 I T MANIGHAR (FR) 7 2006 G Hon Earle I Mack, Carson/Joel Syndicate et al Peter G Moody AUS 4 KIRKS DOOMBEN CUP G1 2000 AUS 18 May
200 115 M T MANIGHAR (FR) 7 2006 G Hon Earle I Mack, Carson/Joel Syndicate et al Peter G Moody AUS 5 HYLAND RACE COLOURS UNDERWOOD G1 1800 AUS 21 Sep
200 115 I T MAWINGO (GER) 5 2008 H A Kheir et al Michael Freedman SIN 3 SINGAPORE AIRLINES INTERNATIONAL CUP G1 2000 SIN 19 May
200 115 L T MEISHO MAMBO (JPN) 3 2010 F Yoshio Matsumoto Akihiro Iida JPN 1 QUEEN ELIZABETH II CUP G1 2200 JPN 10 Nov
200 115 M D MIDNIGHT LUCKY (USA) 3 2010 F Karl Watson, Michael E Pegram & Paul Weitman Bob Baffert USA 1 ACORN G1 1600 USA 27 May
200 115 S T MIZDIRECTION (USA) 5 2008 M Jungle Racing LLC, Strauss et al Mike Puype USA 1 BREEDERS' CUP TURF SPRINT G1 1300 USA 2 Nov
200 115 I T MORANDI (FR) 3 2010 C Daniel-Yves Treves Jean-Claude Rouget FR 2 PRIX DU JOCKEY CLUB G1 2100 FR 2 Jun
200 115 S T MORE JOYOUS (NZ) 6 2006 M Strawberry Hill Stud Syndicate Gai Waterhouse AUS 2 CELLARBRATIONS CANTERBURY G1 1300 AUS 23 Mar
200 115 E T MOUNT ATHOS (IRE) 6 2007 G Dr Marwan Koukash Luca Cumani GB 2 MARCH L 2800 GB 24 Aug
200 115 S T MR BIG (AUS) (ex Shifty) 5 2008 G O & T Stable Michael Freedman SIN 2 PAITITI GOLD TROPHY SIN G3 1200 SIN 14 Jul
200 115 M T MR BIG (AUS) (ex Shifty) 5 2008 G O & T Stable Michael Freedman SIN 1 JUMBO JET TROPHY SIN G3 1400 SIN 1 Sep
200 115 M T MR BIG (AUS) (ex Shifty) 5 2008 G O & T Stable Michael Freedman SIN 3 E W BARKER TROPHY SIN G2 1400 SIN 10 Nov
200 115 M T MUSHREQ (AUS) 5 2008 G Hamdan Al Maktoum Mike de Kock UAE 1 AL FAHIDI FORT Sponsored by SAEED & MOHAMMED AL NABOODAH GROUP G2 1600 UAE 21 Feb
200 115 M T NO JET LAG (USA) 3 2010 G Anthony Ramsden Simon Callaghan USA 1 CITY OF HOPE MILE G2 1600 USA 5 Oct
200 115 M T NORZITA (NZ) 3 2009 F Dato Tan Chin Nam & Westcode Pty Ltd Syndicate Bart Cummings AUS 3 COOLMORE CLASSIC G1 1500 AUS 23 Mar
200 115 I T NORZITA (NZ) 3 2009 F Dato Tan Chin Nam & Westcode Pty Ltd Syndicate Bart Cummings AUS 1 VINERY STUD STORM QUEEN G1 2000 AUS 6 Apr
200 115 M D PAYNTER (USA) 4 2009 C Zayat Stables LLC Bob Baffert USA 2 AWESOME AGAIN G1 1800 USA 28 Sep
200 115 L T PEPTIDE AMAZON (JPN) 3 2010 C Kazuhiko Numakawa Keiji Yoshimura JPN 4 TOKYO YUSHUN (JAPANESE DERBY) G1 2400 JPN 26 May
200 115 M T PROISIR (AUS) 3 2009 C A Falcone & M Falcone Gai Waterhouse AUS 2 HYLAND RACE COLOURS ROYAL RANDWICK GUINEAS G1 1600 AUS 16 Mar
200 115 M T PUISSANCE DE LUNE (IRE) 5 2008 H Limerick Lane Pty Ltd Darren Weir AUS 1 BLAMEY G2 1600 AUS 9 Mar
200 115 M T PUISSANCE DE LUNE (IRE) 5 2008 H Limerick Lane Pty Ltd Darren Weir AUS 2 MAKYBE DIVA G1 1600 AUS 7 Sep
200 115 I T PUISSANCE DE LUNE (IRE) 5 2008 H Limerick Lane Pty Ltd Darren Weir AUS 2 TURNBULL G1 2000 AUS 5 Oct
200 115 M T REBEL DANE (AUS) 3 2009 C Laurel Oak Bloodstock Pty Ltd, J V Murphy et al Gary Portelli AUS 2 HOBARTVILLE G2 1400 AUS 9 Mar
200 115 M T RED TRACER (AUS) 5 2007 M G L Grimish & Mrs M Grimish Chris Waller AUS 2 COOLMORE CLASSIC G1 1500 AUS 23 Mar
200 115 M T RED TRACER (AUS) 5 2007 M G L Grimish & Mrs M Grimish Chris Waller AUS 1 SKY RACING TATTERSALL'S TIARA G1 1400 AUS 22 Jun
200 115 M T RED TRACER (AUS) 6 2007 M G L Grimish & Mrs M Grimish Chris Waller AUS 1 YELLOWGLEN TRISTARC G2 1400 AUS 19 Oct
200 115 M T SACRED FALLS (NZ) 3 2009 H Raffles Thoroughbred Racing Syndicate, K S Yap & G J Chittick Chris Waller AUS 1 BMW DONCASTER MILE H G1 1600 AUS 20 Apr
200 115 M T SACRED FALLS (NZ) 4 2009 H Raffles Thoroughbred Racing Syndicate, K S Yap & G J Chittick Chris Waller AUS 5 EMIRATES CANTALA H G1 1600 AUS 9 Nov
200 115 I T SAGA DREAM (FR) 7 2006 G Freddy Lemercier Freddy Lemercier FR 3 HARCOURT G2 2000 FR 7 Apr
200 115 I T SANGSTER (NZ) 4 2008 G M J Bradley, M C Fenwick et al Trent Busuttin & Natalie Young NZ 1 DARCI BRAHMA INTERNATIONAL G1 2000 NZ 9 Feb
200 115 L T SANGSTER (NZ) 4 2008 G M J Bradley, M C Fenwick et al Trent Busuttin & Natalie Young NZ 3 BMW TANCRED G1 2400 AUS 6 Apr
200 115 L T SEISMOS (IRE) 5 2008 G Gestut Karlshof Andreas Wohler GER 1 GROSSER PREIS VON BAYERN G1 2400 GER 11 Aug
200 115 L T SEISMOS (IRE) 5 2008 G Gestut Karlshof Andreas Wohler GER 2 LONGINES - GROSSER PREIS VON BADEN G1 2400 GER 1 Sep
200 115 S T SESSIONS (AUS) 4 2009 H Sheikh Mohammed Peter Snowden AUS 3 SPORTINGBET MANIKATO G1 1200 AUS 25 Oct
200 115 S T SHAMEXPRESS (NZ) 3 2009 C J Dimery, A Smith et al Danny O'Brien AUS 2 VRC SPRINT CLASSIC G1 1200 AUS 9 Nov
200 115 I T SIDE GLANCE (GB) 6 2007 G Pearl Bloodstock Ltd Andrew Balding GB 1 LONGINES MACKINNON G1 2000 AUS 2 Nov
200 115 I T SIDE GLANCE (GB) 6 2007 G Pearl Bloodstock Ltd Andrew Balding GB 5 LONGINES HONG KONG CUP G1 2000 HK 8 Dec
200 115 I T SKY HUNTER (GB) 3 2010 C Godolphin SNC Andre Fabre FR 3 PRIX DU JOCKEY CLUB G1 2100 FR 2 Jun
200 115 S T SLADE POWER (IRE) 4 2009 C Mrs S Power Edward Lynam IRE DARLEY JULY CUP G1 1200 GB 13 Jul
200 115 S T SLADE POWER (IRE) 4 2009 C Mrs S Power Edward Lynam IRE 1 PAYPAL SUPPORTING IRISH AUTISM ACTION PHOENIX SPRINT G3 1200 IRE 11 Aug
200 115 S T SLADE POWER (IRE) 4 2009 C Mrs S Power Edward Lynam IRE 1 QIPCO BRITISH CHAMPIONS SPRINT G2 1200 GB 19 Oct
200 115 I T SLIM SHADEY (GB) 5 2008 G Phil Cunningham Simon Callaghan USA 1 SAN MARCOS G2 2000 USA 9 Feb
200 115 S T SOLE POWER (GB) 6 2007 G Mrs S Power Edward Lynam IRE 1 KING'S STAND G1 1000 GB 18 Jun
200 115 S T SOLE POWER (GB) 6 2007 G Mrs S Power Edward Lynam IRE 3 COOLMORE NUNTHORPE G1 1000 GB 23 Aug
200 115 S T SOLE POWER (GB) 6 2007 G Mrs S Power Edward Lynam IRE 2 LONGINES HONG KONG SPRINT G1 1200 HK 8 Dec
200 115 L T SPOSITO (CHI) 3 2010 C Haras Curiche Guillermo Aquirre CHI 1 GRANDE PREMIO EL ENSAYO MEGA G1 2400 CHI 1 Nov
200 115 M T STEPHANIE'S KITTEN (USA) 4 2009 F Kenneth L & Sarah K Ramsey Wayne Catalano USA 1 LONGINES JUST A GAME G1 1600 USA 8 Jun
200 115 M T STEPHANIE'S KITTEN (USA) 4 2009 F Kenneth L & Sarah K Ramsey Wayne Catalano USA 3 DIANA G1 1800 USA 27 Jul
200 115 M T STYLE VENDOME (FR) 3 2010 C HE Sheikh Joaan Bin Hamad Al Thani Nicholas Clement FR 1 POULE D'ESSAI DES POULAINS G1 1600 FR 12 May
200 115 M T SUGGESTIVE BOY (ARG) 5 2008 H Pozo De Luna Inc Ronald McAnally USA 1 ARCADIA G2 1600 USA 2 Feb
200 115 M T SUGGESTIVE BOY (ARG) 5 2008 H Pozo De Luna Inc Ronald McAnally USA 1 FRANK E. KILROE MILE G1 1600 USA 2 Mar
200 115 M T SUMMER FRONT (USA) 4 2009 C Waterford Stable Christophe Clement USA 2 CITATION H G2 1600 USA 29 Nov
200 115 M T SUPER NINETYSEVEN (AUS) 4 2009 G Joy N Happiness Stable Michael Freedman SIN 1 RAFFLES CUP SIN G1 1800 SIN 27 Oct
200 115 L T SUPER NINETYSEVEN (AUS) 4 2009 G Joy N Happiness Stable Michael Freedman SIN 4 LONGINES SINGAPORE GOLD CUP H SIN G1 2200 SIN 17 Nov
200 115 M T SURVIVED (NZ) 4 2009 G D J Gordon John Bary NZ 1 MAKFI CHALLENGE G1 1400 NZ 31 Aug
200 115 L T TELESCOPE (IRE) 3 2010 C Highclere Thoroughbred Racing - Wavetree Sir Michael Stoute GB 1 NEPTUNE INVESTMENT MANAGEMENT GREAT VOLTIGEUR G2 2400 GB 21 Aug
200 115 S T TIGHTEND TOUCHDOWN (USA) 4 2009 G Amore Stable Jason Servis USA 2 BREEDERS' CUP TURF SPRINT G1 1300 USA 2 Nov
200 115 M T TIZ FLIRTATIOUS (USA) 5 2008 M Pamela C Ziebarth Martin F Jones USA 1 JOHN C. MABEE G2 1800 USA 11 Aug
200 115 M T TOYDINI (AUS) 4 2009 G R J Bergstrom & Mrs J K Bergstrom Guy Walter AUS 3 STAR EPSOM H G1 1600 AUS 5 Oct
200 115 M T TOYDINI (AUS) 4 2009 G R J Bergstrom & Mrs J K Bergstrom Guy Walter AUS 1 SCHWEPPES CRYSTAL MILE G2 1600 AUS 26 Oct
200 115 M T TRADE STORM (GB) 5 2008 H Qatar Racing Limited David Simcock GB 4 DUBAI DUTY FREE G1 1800 UAE 30 Mar
200 115 L T TRES BLUE (IRE) 3 2010 C Horst Rapp H-A Pantall FR 1 OSAF PRIX DE REUX G3 2500 FR 4 Aug
200 115 L T TRES BLUE (IRE) 3 2010 C Horst Rapp H-A Pantall FR 1 LUCIEN BARRIERE GRAND PRIX DE DEAUVILLE G2 2500 FR 25 Aug
200 115 M T UNBRIDLED COMMAND (USA) 4 2009 C Bamford,Bamford, Lakin & Bemsen Thomas M Bush USA 3 GULFSTREAM PARK TURF H. G1 1800 USA 9 Feb
200 115 L T UNIVERSAL (IRE) 4 2009 C Abdulla Al Mansoori Mark Johnston GB 1 PRINCESS OF WALES'S boylesport.com G2 2400 GB 11 Jul
200 115 M D VIOLENCE (USA) 3 2010 C Black Rock Thoroughbreds LLC Todd Pletcher USA 2 FOUNTAIN OF YOUTH G2 1700 USA 23 Feb
200 115 L T WILLIE CAZALS (IRE) (ex Cazals) 5 2008 G Eugene Chuang Yue Chien Tony Cruz HK 2 STANDARD CHARTERED CHAMPIONS & CHATER CUP HK G1 2400 HK 26 May
200 115 M T WINNING PRIZE (ARG) 4 2009 C David Heerensperger & Jose Nelson Neil Drysdale USA 3 CITATION H G2 1600 USA 29 Nov
200 115 I T WINSILI (GB) 3 2010 F K Abdullah John Gosden GB 1 MARKEL INSURANCE NASSAU G1 1975 GB 3 Aug
200 115 M D WONDER ACUTE (JPN) 7 2006 H Nobuyuki Yamamoto Masao Sato JPN 2 JAPAN CUP DIRT G1 1800 JPN 1 Dec
200 115 I D WONDER ACUTE (JPN) 7 2006 H Nobuyuki Yamamoto Masao Sato JPN 2 TOKYO DAISHOTEN G1 2000 JPN 29 Dec
200 115 M T XANADU (NZ) 5 2008 M Block Partnership Ken & Bev Kelso NZ 1 WINDSOR PARK PLATE G1 1600 NZ 21 Sep

    
   
Distance Categories
S  
5f - 6.5f  : 1000m - 1300m
S (CAN/USA)  
5f - 7.99f : 1000m - 1599m
M  
6.51f - 9.49f   : 1301m - 1899m
M (CAN/USA)  
8f - 9.49f   : 1600m - 1899m
I  
9.5f - 10.5f : 1900m - 2100m
L  
10.51f - 13.5f   : 2101m - 2700m
E  
13.51f+ : 2701m+
 
   
Surface Indicators
T   Turf
D    Dirt
A    Artificial
A/T    Artificial & Turf
D/T    Dirt & Turf
A/D    Artificial & Dirt
A/D/T    Artificial, Dirt  & Turf
 
 
Gender
C Colt
H Horse
F Filly
M Mare
G Gelding